Firma Haibike začala jako jeden z prvních výrobců na trhu s elektrokoly v roce 2014 používat na výrobu rámů uhlíková vlákna. Využíváme přitom naše dlouholeté zkušenosti s klasickou výrobou rámů. Špičkoví sportovci již na modelech Haibike z uhlíkových vláken vybojovali řadu titulů na mistrovstvích Evropy i světa a také jednu stříbrnou olympijskou medaili.

  • Všechny součásti rámu z uhlíkových vláken U všech uhlíkových rámů XDURO a SDURO jsou z uhlíkových vláken prakticky všechny součásti rámu (kromě krytu motoru SkidPlate). Každá součást je laminována ručně, uhlíková vlákna se přitom na základě stanoveného plánu uspořádávají paralelně podle směru pozdějšího zatížení (jednosměrný laminát). To umožňuje optimálně využít jejich tahovou pevnost, definovat oblasti s obzvlášť vysokou tuhostí a jiné zase uspořádat tak, aby byly ohebnější.
  • Velká zatížitelnost a efektivita Výsledkem jsou rámy s velkou zatížitelností, které nejen umožní přeměnit veškerou energii na pohyb vpřed, ale také díky své senzačně nízké hmotnosti (2 790 g u kol full, 1 950 g u kol hardtail) redukují celkovou hmotnost kola.