MENU
Nákupní košík

O nás

Zamiloval jsem se

Jmenuji se Daniel Dorica a jsem majitelem prodejny sportovních elektrokol Haibike Morava. V srpnu roku 2016 jsem navštívil veletrh jízdních kol EUROBIKE ve Friedrichshafenu u Bodamského jezera. Měl jsem možnost si tam zapůjčit elektrokolo a jezdit dvě hodiny v přírodě na testovacích tratích. Tam jsem se zamiloval do elektrokol. Byl to nepopsatelně krásný pocit, který mi řekl ano, to je to, co by mě bavilo. V březnu 2017 jsem navštívil pražský veletrh FOR BIKES, kde jsem se více začal zajímat o jednotlivé značky elektrokol. Jelikož jsem zaměřený na kvalitu, můj několikahodinový průzkum různých značek skončil u německých elektrokol Haibike. Rozhodl jsem se, že koupím dvě elektrokola Haibike pro mě a mou ženu, ale zjistil jsem, že na trhu je velmi málo prodejců a že elektrokola, která jsem si vybral by byla dodána až za půl roku.

Haibike Morava
Haibike Morava

První objednávka

V následujících dnech mi to nedalo spát a najednou mi vyvstal před očima obraz prodejny elektrokol. Pozemek jsme měli a protože jsem vizionář, tak jsem okamžitě realisticky viděl moderní prodejnu elektrokol Haibike, a také testovací trať, kde by si zákazníci mohli elektrokola vyzkoušet tak, jako já na veletrhu. Zavolal jsem obchodnímu zástupci značky Haibike v ČR a požádal o možnost tato elektrokola prodávat. Dali jsme si schůzku a domluvili jsme se na spolupráci. Když jsem představoval projekt, který bych chtěl realizovat, moc mi nedůvěřoval, ale nakonec jsme na veletrhu EUROBIKE v roce 2017 podepsali smlouvu o spolupráci a objednali první elektrokola Haibike.

Čekání na elektrokola - stavba testovací trati

Než přišla první elektrokola, začali jsme pracovat na stavbě testovací trati CIHELNA. Technika a lidská síla několik měsíců tvarovala trailovou trať v délce 700 metrů. Vím, co pro mě znamenala možnost si elektrokolo vyzkoušet v přírodě, a tak jsem trať navrhnul tak, aby bylo možné otestovat všechny vlastnosti elektrokol Haibike, zvláště průjezdy zatáčkami, práci s těžištěm, dynamiku dopomoci motorů, odpružení, brzdy, řazení, prudké sjezdy i výjezdy a vůbec pocit z jízdy na elektrokole v reálném terénu v přírodě. Každý, kdo naši testovací trať vyzkoušel, a to i profíci, byli nadšeni. Jsme jediná prodejna v ČR a SR, která má vlastní testovací trať tohoto typu vedle prodejny.

Haibike Morava
Haibike Morava

Skromný začátek v showroomu o velikosti 100 m²

První elektrokola Haibike přišla v listopadu 2017. Museli jsme se toho spoustu naučit, ale od začátku jsme měli zajištěný servis a prodejní plochu. Nejprve na prodejně stála 4 elektrokola a během roku jsme zvedli počet na 30 kol. Na elektrokole jsem sám pravidelně jezdil a dával na FB a YouTube videa a fotky ze svých cest, což k nám přilákalo velkou skupinu zákazníků. Tato videa jsou stále k dispozici na YouTube kanále Haibike Morava. Prodej kol se postupně zvyšoval a mě těšilo, že zákazníci, kteří se vraceli na pravidelnou údržbu vyjadřovali maximální spokojenost a radost z rozhodnutí si elektrokolo Haibike pořídit.

Slavnostní otevření testovací tratě CIHELNA

Dne 13.9.2018 jsme slavnostně otevřeli testovací trať, za účasti téměř dvou stovek návštěvníků. Bylo možné si vyzkoušet několik modelů elektrokol Haibike přímo na trati. Pro všechny účastníky bylo připraveno občerstvení, a také venkovní expozice s cca 60 vystavenými elektrokoly. Zákazníci tuto akci velmi kvitovali a oceňovali kvalitu testovací tratě i možnost si elektrokola Haibike otestovat v reálném terénu.

Haibike Morava
Haibike Morava

Stavba a otevření nové prodejny 300 m²

Celý rok 2018 jsme připravovali stavbu nové prodejny. Stavba proběhla od listopadu 2018 do června 2019. 6.6.2019 jsme slavnostně otevřeli novou prodejnu, která nám umožnila nabídnout zákazníkům až 100 vystavených elektrokol a široký sortiment příslušenství, špičkový servis vybavený tím nejlepším nářadím značky ParkTool, a také prostorné parkoviště, nabíjecí přístřešek pro elektrokola, vnitřní i venkovní posezení, mnoho druhů kvalitní mleté zrnkové kávy, ale také studené nápoje, pochutiny, panini, nanuky a free Wifi. U prodejny máme také nabíjecí stanici pro elektromobily. Slavnostní otevření proběhlo za účasti špičkových Bike O’clock, výborného jídla a pití.

Rozšíření stávající prodejny na 700m²

Z důvodů rychlého růstu poptávky po elektrokolech jsme přistoupili k rozšíření stávající prodejny. Celý rok 2022 jsme připravovali vše ke stavbě a od listopadu 2022 do června 2023 jsme dostavbu prodejny realizovali. Zvětšila se výstavní plocha, na které je nyní možné vystavit až 160 kusů elektrokol, rozšířila se nabídka příslušenství a vytvořili jsme relaxační koutek pro zákazníky, kteří nyní mají k dispozici kožené sedačky a křesla, včetně masážního křesla. Pro zpříjemnění čekání na servis či přípravu elektrokola. Vybudovali jsme také druhý servis a klimatizovaný sklad elektrokol. Před prodejnou přibyla nová parkovací místa.

Haibike Morava
Haibike Morava

Slavnostní otevření rozšířené prodejny

Slavnostní otevření rozšířené prodejny proběhlo 11.6.2023 za účasti téměř 600 lidí. Celý den probíhal zajímavý program v podobě profesionálního vystoupení biketrialového dua BikeO’clock a kouzelníka Tomasiana. Výborné burgry servírovala Coolňa, skvělé hranolky FrenchFries, osvěžující zmrzlinu a nápoje teplé i studené nabízela pražírna kávy z Moravské Nové Vsi. Velmi nás těšil obrovský zájem o naší prodejnu. Dnes jsme největším prodejcem elektrokol Haibike v ČR i SR a navštěvují nás zákazníci od Aše po Košice. Těším se také na osobní setkání s vámi.

t